Vrouwenclub HD Guyot

De dovenvrouwenclub, genaamd “H.D. Guyot” is een vereniging voor dove vrouwen in de provincie en stad Groningen, die naar de oprichter van de school voor doven in Groningen genoemd is. Zij is opgericht op
3 september 1969 en bestaat alleen uit dove vrouwelijke leden.

Het is gezellig als dove vrouwen bij elkaar komen om met elkaar te praten in een grote zaal. Dat kan niet als zij in de horende maatschappij zitten. Dat betekent dat dove vrouwen vaak op hun tenen moeten lopen. Dat valt niet altijd mee. In deze bijeenkomst kunnen zij zich lekker vrijuit praten en gebaren over alles wat zij leuk vinden. Maar de dovenvrouwenclub houdt zich niet alleen maar bezig met het praten. Zij zorgt ervoor dat de leden gezellig bij elkaar kunnen komen. Zij organiseert ook lezingen over o.a. milieu, medische onderwerpen, actuele onderwerpen enz., demonstraties zoals origami (Japanse vouwkunst), cosmetica, voetverzorging en dergelijk.
Eén keer per jaar organiseert zij een uitstapje en/of excursie. Door middel van de bovengenoemde activiteiten probeert zij ook de emancipatie voor de dove vrouwen te bevorderen.

De dovenvrouwenclub "H.D. Guyot" houdt bijeenkomsten in principe altijd op de eerste woensdagavond van iedere maand behalve de zomervakantie (juli en augustus) om 19.30 - 22.00 uur in de grote zaal van Stichting Clubhuis voor Doven, Munnekeholm 4, 9711 JA  Groningen. De zaal is om 19.00 - 23.00 uur open. Ieder lid mag om 19.00 uur komen.

 

©

clubhuis voor doven
MUS | Multimedia Unieke Service

Ontwikkeld door MUS | Multimedia Unieke Service